29 stycznia br. w godzinach nocnych oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży motocykli z zabezpieczonego garażu, znajdującego się na terenie prywatnej posesji w gminie Mogilany.

 

Na miejsce został wysłany patrol. Policjanci ustalili, że pokrzywdzony około godziny 1 w nocy usłyszał dźwięk odpalanych motocykli. Gdy wybiegł z domu, zauważył odjeżdżających jego motocyklem dwóch mężczyzn ubranych na czarno, z kapturami na głowie. Kolejno zauważył, że drzwi od garażu są uchylone, a zamek uszkodzony.  Z kolei drugi z motocykli leżał porzucony przez złodziei na terenie posesji, bo jak się później okazało, mieli problem z jego odpaleniem.

 

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i natychmiast zajęli się namierzaniem sprawców. Kryminalni zaledwie po kilku godzinach zdołali ustalić personalia złodziei. Okazali nimi się dwaj 14-latkowie z gminy Mogilany i gminy Myślenice oraz 15-latek z Krakowa. Mundurowi ustalili, że dwóch z nich dokonało kradzieży, a kolejny stał na czatach.

 

Nieletni zostali zatrzymani i w obecności rodziców, na komisariacie, przesłuchani w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, polegającego na dokonaniu wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem, do czego się przyznali. Teraz sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny, który zdecyduje o zastosowaniu wobec nich odpowiednich środków wychowawczych.

 

 

Źródło: KPP Kraków

Czytaj również...

01 lutego 2024

Policjanci ze Świątnikach G. zatrzymali nastolatków, odpowiedzialnych za kradzież motocykli

Złodzieje włamali się do garażu, znajdującego się na terenie prywatnej posesji w gminie Mogilany, skąd ukradli dwa motocykle o wartości 50 tysięcy złotych.

 

Jeden z pojazdów porzucili, z drugim udało im się zbiec.

Teraz nieletni za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

13 kwietnia 2024
W Sieprawiu na ulicy Galicyjskiej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego.
08 kwietnia 2024
  Na wójta Gniny Siepraw, ponownie wybrany został Tadeusz Pitala.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi