Policyjny dron nad Zakopianką

15 kwietnia 2024

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach 12 kwietnia przeprowadzili na „Zakopiance” działania przy użyciu drona.

 

Bezzałogowe statki  powietrzne, wykorzystywane są przez policjantów podczas różnego rodzaju działań. Drogówka przy jego użyciu ujawnia wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną wypadków. Dzięki temu  narzędziu możemy dodatkowo wpływać na  poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach

 

12 kwietnia 2024 roku policjanci z myślenickiej drogówki prowadzili działania przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego na  drodze krajowej numer 7, na odcinku z Myślenic do Krakowa. Znajduje się tam kilka przejść dla pieszych, które to podczas realizowanych działań zostały objęte szczególnym nadzorem  w trosce o bezpieczeństwo tych niechronionych użytkowników drogi. Podczas działań policjanci kontrolowali przejścia dla pieszych w Krzyszkowicach i w Głogoczowie.

 

Policjanci przy użyciu drona ujawniali w szczególności wykroczenia kierujących polegające na wyprzedzaniu i omijaniu pojazdów bezpośrednio przed przejściem dla pieszych oraz na przejściu dla pieszych. Podczas akcji ujawniono 10 tego typu naruszeń. Wyprzedzanie i omijanie pojazdów bezpośrednio przed jak i na przejściu dla pieszych jest bardzo niebezpiecznym manewrem w ruchu drogowym. Jest jedną z dominujących przyczyn powstawania groźnych wypadków drogowych w tych miejscach. Za takie zachowanie, kierujący może otrzymać mandat karny w wysokości 1500 zł oraz 15 punktów karnych.

 

 

 

Chcąc ograniczyć nieprawidłowe zachowania kierujących, policjanci podczas działań starali się także edukować i uświadamiać tych uczestników ruchu drogowego, na jakie narażają niebezpieczeństwo zarówno siebie, jak i innych. Przypominali także, że kierujący, który zbliża się do przejścia dla pieszych, ma zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego, ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu oraz znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Piesi, korzystając z przejścia dla pieszych, muszą również zachować szczególną ostrożność. Zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.

 

Źródło: Dawid WietrzykOficer prasowyKPP w Myślenicach

 

 

GALERIA

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi