Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

29 września 2020
W związku z kolejną falą prób oszustw proszę o rozpowszechnienie tego lub podobnie brzmiącego
27 września 2020
 W historię zmagania o to, by móc wysławiać Boga i zanosić do Niego wspólnotowe

 

Zadzwoń do nas:

+48 *** *** ***

redakcja@sieprawinfo.pl

Kiedy dostaliśmy sygnał, że los dotkliwie doświadczył jednego z mieszkańców naszej gminy, szybko zastanowiliśmy czy możemy jakoś pomóc. Reakcja była natychmiastowa. Następnego dnia po zalaniu mieszkania byliśmy już u Pani Janiny. Była niedziela. W poniedziałek wystartowała zbiórka, a my zaczęliśmy działać - mówią przedstawiciele Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw.

 

Była sobota, 18 lipca. Wszystko trwało może godzinę. Nad naszym rejonem przeszła ulewna nawałnica. Wiele domostw mocno ucierpiało. Zalane garaże, piwnice, lokalne podtopienia.

 

Ale nie wszystkich dotknęło to tak mocno jak mieszkankę Zakliczyna, Panią Janinę. Jej niedawno odremontowany dom został całkowicie zrujnowany.  

Pomoc dla Pani Janiny z Zakliczyna, nadeszła bardzo szybko

29 sierpnia 2020
29 września 2020
W związku z kolejną falą prób oszustw proszę o rozpowszechnienie tego lub podobnie brzmiącego komunikatu. Staramy się dotrzeć do jak największej ilości osób – a media odgrywają tu bardzo ważną
26 września 2020
W związku z trwającym remontem skrzyżowania ulic: Krakowskiej, Jana Pawła II oraz Lipowej, na kierowców czekają utrudnienie w ruchu, które potrwają do czasu zakończenia tej inwestycji. Obecnie ruch na skrzyżowaniu
24 września 2020
Do trzech razy sztuka! Kochani, zapraszamy serdecznie wszystkich na wrześniową "Majówkę", która odbędzie się ostatecznie 26 września w Rabie Wyżnej  oddajmy wspólnie hołd Janowi Pawłowi II  Tym razem spotkajmy się
24 września 2020
Zakres rozpoczynanych robót obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 1992K na którą składa się budowa chodnika (strona lewa), remont istniejących zjazdów i dojść indywidualnych oraz przebudowy odwodnienia drogi powiatowej poprzez wykonanie
24 września 2020
Kierowcy jadący od strony Świątnik Górnych nie są w żaden sposób informowani, że z ul. Królewskiej należy skręcić w lewo w ul. Mostową.  Dopiero dojeżdżając do skrzyżowania Królewskiej z Krakowską
23 września 2020
Sytuacja spoza naszego regionu, ale warta uwagi. Pojechała na SOR z bolącym brzuchem, dostała do wypełnienia ankietę że zgłasza się z podejrzeniem zakażenia SARS-COV 2 Sytuacja jaka zdarzyła się na
18 września 2020
Do jakiego stopnia ludzie potrafią być okrutni, przekonała się dzisiaj mieszkanka Borzęty Alicja Panuś, która słysząc w pobliskim lesie skowyt psa, postanowiła sprawdzić co się tam dzieje. Po dotarciu na
18 września 2020
Panorama Myślenic.  Dzisiejszy poranek, zdjęcie wykonane przez Marcina Sochaja. W galerii zdjęcie pełnowymiarowe.
14 września 2020
Przepiękne zdjęcia z drona Marcina Sochaja Wspólnie z Marcinem Sochajem, zaprzyjaźnionym fotografem, którego specjalizacją są zdjęcia z powietrza, odwiedziliśmy Olszowice oraz Świątniki Górne.  Naszymi obiektami pożądania były: Kościoły, Remiza OSP,
14 września 2020
W miniony weekend trzech piratów drogowych straciło swoje prawo jazdy na myślenickich drogach. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h  w obszarze zabudowanym skutkowało zatrzymaniem praw jazdy oraz wysokimi mandatami.

         Czytaj również...

 

Niedziela rano - zrywanie zamokniętej podłogi. Meble i łóżko? Do wyrzucenia. Cały świat się zachwiał. Problemy stały się całym światem. 

 

Wtedy jeden z przedstawicieli Stowarzyszenia rzucił pomysł by spróbować pomóc. Jakkolwiek. Jako, że pandemia dotknęła i zachwiała również działalnością stowarzyszeń to nie mieliśmy wielkich możliwości. Zostało nam szukać ludzi dobrej woli i zrobić wszystko, aby udało się pomóc. Pierwszy raz spróbowaliśmy uruchomić zbiórkę internetową, mając świadomość jak wielką moc mają takie akcje. Cel? 3000 zł. Dużo i mało. Lecz w obliczu potrzeb pod naszą akcję? Dużo. Dużo pieniędzy, których zebranie byłoby wystarczające, by pomóc i przywrócić radość na twarzy mieszkance naszej gminy, sąsiadce wielu z nas.

 

Zbiórka miała trwać 30 dni, a trwała 4. Najpierw nieśmiało. Później kilka wpłat. 10 zł, 20 zł, 50 zł. Uśmiechy na naszych twarzach były coraz większe. Do środy udało się zebrać 1000 zł! Zaczęliśmy działać, wyłożyliśmy pieniądze, nie było czasu do stracenia. W czwartek wydarzyło się jednak coś co nas zadziwiło i wprawiło osłupienie. Jedna wpłata zamykająca całą akcję. Cel 3000 zł zebrany! Jednak czasu na wychodzenie z szoku nie było dużo. Już następnego dnia w mieszkaniu Pani Janiny zjawiły się nowe płytki. Kilka dni później nowe meble i łóżko. Wszystko działo się błyskawicznie.

 

 

Blisko miesiąc po tym feralnym wydarzeniu gościliśmy u Pani Janiny. Przyjęła nas niezwykle ciepło. Podobnie jak cały czas przyjmowała nas Jej cała rodzina i ona sama.

 

Odremontowany dom wyglądał wprawdzie zupełnie inaczej, niż przed ulewą. Ale przede wszystkim, co najważniejsze, wyglądał kompletnie inaczej, niż w niedzielę 19 lipca. 

 

Ogrom podziękowań jakie otrzymaliśmy przekazujemy wszystkim, którzy jakkolwiek zaangażowali się w tę akcję. Każda wpłata, każde udostępnienie złożyło się na osiągniecie celu. 

 

My składamy specjalne podziękowania P. Ślusarczyk, p. Urbanikowi, p. Burkatowi - bez nich ta akcja by się nie odbyła! 

 

Piszemy to, by wszystkich uświadomić jak wielka moc i siła w nas drzemie. Będąc razem możemy pomagać. Wystarczy niekiedy otworzyć oczy lub serce. Najlepiej jedno i drugie. 

 

Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw

 

 

GALERIA