Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

26 lutego 2021
Informacja od mieszkańca ul. Stawowej Od kilku dni po ul. Stawowej w Świątnikach Górnych,
23 lutego 2021
Dzisiaj w godzinach popołudniowych w busie na trasie Kraków Zakliczyn znaleziono pierścionek , który

 

Zadzwoń do nas:

+48 *** *** ***

redakcja@sieprawinfo.pl

Pomoc dla Pani Janiny z Zakliczyna, nadeszła bardzo szybko

29 sierpnia 2020
26 lutego 2021
Informacja od mieszkańca ul. Stawowej Od kilku dni po ul. Stawowej w Świątnikach Górnych, błąka się pies. Może ktoś szuka ?
23 lutego 2021
Dzisiaj w godzinach popołudniowych w busie na trasie Kraków Zakliczyn znaleziono pierścionek , który można odebrać dzwoniąc pod numer 601-821-705 i 601-821-706. Pierścionek znaleziono w busie firmy KrabBus.
21 lutego 2021
We wrześniu 2013 roku szkoła w Czechówce obchodziła 110- lecie swojego powstania. Powołana została w roku 1903 najpierw jako klasa eksponowana szkoły w Zakliczynie, a później jako szkoła 1-klasowa. Mieściła
16 lutego 2021
Policjanci z myślenickiej komendy  spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Czechówce, by porozmawiać na temat zagrożeń czyhających na dzieci i młodzież w sieci. Okazją do tego spotkania był Dzień
14 lutego 2021
1. OSP Siepraw - pożary 24 ,  miejscowe zagrożenia 47,  fałszywe alarmy 9, łącznie 80 wyjazdów 2. OSP Łyczanka -  pożary 18, miejscowe zagrożenia 53 ,  fałszywe alarmy 8, łącznie
13 lutego 2021
Uchwała Rady Gminy Siepraw. Do PSZOK oddasz tylko 4 opony, za piątą będziesz musiał zapłacić. WASZYM ZDANIEM… Radni Gminy Siepraw przyjęli uchwałę, która znacząco ograniczy możliwość oddawania wszelkich odpadów gabarytowych
06 lutego 2021
Informacja Lokalnej grupy, Bo jak nie My to kto ? https://www.facebook.com/groups/689674745111379/permalink/891505108261674/ Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji charytatywnej, z której cały dochód zostanie przekazany na rehabilitację Tymona Janusz.
05 lutego 2021
Zdjęcie ilustracyjne Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Myślenicach miało dojść do przestępstwa, którego ofiarą padł kurier jednej z firm przewozowych. Okazało się jednak, że rozboju nie było a historię
30 stycznia 2021
InPost Blisko Ciebie Proponowana lokalizacja to: Łyczanka ul. Ogrodowa 16. Wszystko zależy od Nas. Więc nie zwlekaj, głosuj na nową lokalizację paczkomatu w Łyczance.  Głosuj TUTAJ
25 stycznia 2021
To salon fryzjerski, który dzięki determinacji i chęci do pracy powstał pomiędzy dwoma lockdownami przy ul. Galicyjskiej 184 w Sieprawiu.  Oferuję profesjonalne usługi fryzjerskie: Strzyżenia damskie, męskie Koloryzacje wielowymiarowe Upięcia
24 stycznia 2021
Kobieca piłka nożna rozwija się w Polsce w szybkim tempie. TS Sparta Świątniki Górne od wakacji 2020 roku szkoli młode dziewczyny urodzone w latach 2006 - 2010. Dziś możemy śmiało
23 stycznia 2021
Bez Komentarza...

         Czytaj również...

 

Niedziela rano - zrywanie zamokniętej podłogi. Meble i łóżko? Do wyrzucenia. Cały świat się zachwiał. Problemy stały się całym światem. 

 

Wtedy jeden z przedstawicieli Stowarzyszenia rzucił pomysł by spróbować pomóc. Jakkolwiek. Jako, że pandemia dotknęła i zachwiała również działalnością stowarzyszeń to nie mieliśmy wielkich możliwości. Zostało nam szukać ludzi dobrej woli i zrobić wszystko, aby udało się pomóc. Pierwszy raz spróbowaliśmy uruchomić zbiórkę internetową, mając świadomość jak wielką moc mają takie akcje. Cel? 3000 zł. Dużo i mało. Lecz w obliczu potrzeb pod naszą akcję? Dużo. Dużo pieniędzy, których zebranie byłoby wystarczające, by pomóc i przywrócić radość na twarzy mieszkance naszej gminy, sąsiadce wielu z nas.

 

Zbiórka miała trwać 30 dni, a trwała 4. Najpierw nieśmiało. Później kilka wpłat. 10 zł, 20 zł, 50 zł. Uśmiechy na naszych twarzach były coraz większe. Do środy udało się zebrać 1000 zł! Zaczęliśmy działać, wyłożyliśmy pieniądze, nie było czasu do stracenia. W czwartek wydarzyło się jednak coś co nas zadziwiło i wprawiło osłupienie. Jedna wpłata zamykająca całą akcję. Cel 3000 zł zebrany! Jednak czasu na wychodzenie z szoku nie było dużo. Już następnego dnia w mieszkaniu Pani Janiny zjawiły się nowe płytki. Kilka dni później nowe meble i łóżko. Wszystko działo się błyskawicznie.

 

 

Blisko miesiąc po tym feralnym wydarzeniu gościliśmy u Pani Janiny. Przyjęła nas niezwykle ciepło. Podobnie jak cały czas przyjmowała nas Jej cała rodzina i ona sama.

 

Odremontowany dom wyglądał wprawdzie zupełnie inaczej, niż przed ulewą. Ale przede wszystkim, co najważniejsze, wyglądał kompletnie inaczej, niż w niedzielę 19 lipca. 

 

Ogrom podziękowań jakie otrzymaliśmy przekazujemy wszystkim, którzy jakkolwiek zaangażowali się w tę akcję. Każda wpłata, każde udostępnienie złożyło się na osiągniecie celu. 

 

My składamy specjalne podziękowania P. Ślusarczyk, p. Urbanikowi, p. Burkatowi - bez nich ta akcja by się nie odbyła! 

 

Piszemy to, by wszystkich uświadomić jak wielka moc i siła w nas drzemie. Będąc razem możemy pomagać. Wystarczy niekiedy otworzyć oczy lub serce. Najlepiej jedno i drugie. 

 

Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw

 

 

GALERIA

Kiedy dostaliśmy sygnał, że los dotkliwie doświadczył jednego z mieszkańców naszej gminy, szybko zastanowiliśmy czy możemy jakoś pomóc. Reakcja była natychmiastowa. Następnego dnia po zalaniu mieszkania byliśmy już u Pani Janiny. Była niedziela. W poniedziałek wystartowała zbiórka, a my zaczęliśmy działać - mówią przedstawiciele Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw.

 

Była sobota, 18 lipca. Wszystko trwało może godzinę. Nad naszym rejonem przeszła ulewna nawałnica. Wiele domostw mocno ucierpiało. Zalane garaże, piwnice, lokalne podtopienia.

 

Ale nie wszystkich dotknęło to tak mocno jak mieszkankę Zakliczyna, Panią Janinę. Jej niedawno odremontowany dom został całkowicie zrujnowany.