Przez 2023 rok mieszkańcy naszego powiatu korzystali z tego narzędzia 2344 razy.

 

Mundurowi potwierdzili z tego 1077 zgłoszonych przez mieszkańców zagrożeń. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczanie dozwolonej prędkości (1265), nieprawidłowe parkowanie (270), nielegalne rajdy samochodowe (164) i niewłaściwa infrastruktura drogowa (87). Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (170), grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją (83), dzikich wysypisk śmieci (57), poruszania się po terenach leśnych quadami (57), aktów wandalizmu (41) oraz znęcania się nad zwierzętami (24).

 

Pozostałe kategorie zgłoszeń liczyły od 20 do 1 zgłoszenia. Znaczna część, naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla mundurowych, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony. Część ze wskazanych przez obywateli zagrożeń była również zbieżna z informacjami, którymi dysponowali dzielnicowi, czy policjanci ruchu drogowego, dbający na co dzień o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu.

 

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa było weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane na mapie przez mieszkańców, a dzielnicowi tworzyli na tej podstawie plany działań priorytetowych, które miały na celu wyeliminowanie istniejących zagrożeń.

 

Przypominamy, że korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo proste i wygodne. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić, nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu, można to uczynić całkowicie anonimowo. 

 

Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

 

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy także o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, bo każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

 

 

Źródło: KPP Myślenice

 

 

Czytaj również...

17 stycznia 2024

Ponad 2300 zgłoszeń na KMZB w powiecie myślenickim w 2023 roku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu myślenickiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej, w minionym roku, informowali jej użytkownicy.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców w rejonie ich zamieszkania. Aplikacja pozwala w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób przekazać Policji informacje o zagrożeniach w wybranych kategoriach, które w ich subiektywnym odczuciu negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

30 sierpnia 2024
Harmonogram wydarzenia 09:00-17:00 – loty widokowe szybowcem za wyciągarką oraz samolotem 11:00 – 17:00
28 sierpnia 2024
Zaczęło się od kliknięcia w banner reklamowy – mieszkanka powiatu myślenickiego skuszona ofertą szybkiego

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi