Wieliccy policjanci zatrzymali w pościgu 40-letniego mieszkańca Krakowa, który miał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany oraz amfetaminy. Kierowca audi uciekając łamał przepisy stwarzając realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

 

Od pewnego czasu, wieliccy policjanci pracowali nad rozwiązaniem  spraw dotyczących  włamań  do domów jednorodzinnych, do których dochodziło na terenie powiatu. Pracowali także w terenie obserwując rejon gdzie mogłoby dojść do włamań. Wczoraj ( tj. 1.06 br. ) około  godziny 11, na jednej z ulic w Wieliczce kryminalni zauważyli mężczyznę, który wysiadł z audi i bardzo uważnie zaczął lustrować pobliskie posesje.

 

Ponieważ jego zachowanie wydawało się podejrzane, policjanci postanowili go wylegitymować. 

REKLAMA

 

Mężczyzna na widok kryminalnych wskoczył do swojego samochodu i starał się błyskawicznie odjechać z miejsca.

 

Policjanci podjęli za nim pościg ulicami Wieliczki. W międzyczasie, do pościgu włączyły się oznakowane radiowozy funkcjonariuszy z Wieliczki oraz Gdowa. Kierowca audi uciekając wielokrotnie łamał przepisy stwarzając realne zagrożenie zarówno dla pieszych jak i kierowców. 

 

Na osiedlu Krzyszkowice, oznakowany radiowóz zajechał drogę kierującemu audi, jednakże ten skręcił w boczną ulicę szutrową, która była drogą ślepą, prowadzącą  do prywatnej posesji. Kierujący widząc to, w pewnym momencie odbił w łąkę i kontynuował dalszą drogę między zaroślami oraz drzewami. 


 

 

Na filmie widać pościg za samochodem osobowym marki audi .  Nagranie z kamerki radiowozu nieoznakowanego, jadącego za wyżej wymienionym pojazdem. Najpierw pościg prowadzony jest ulicami miasta. Widać, jak uciekinier kolejno popełnia wykroczenia drogowe, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Następnie kierujący audi zjeżdża z jezdni w drogę gruntową i skręca w zarośla. Kolejno widać zdjęcia: uszkodzonego audi i zatrzymanego kierowcy.

 

Policjanci widząc, że dalsza jazdy nie będzie możliwa, wysiedli i podbiegli do audi. Kilkukrotnie wezwali kierowcę do wyłączenia silnika oraz do opuszczenia samochodu. Mężczyzna nie miał zamiaru otworzyć drzwi funkcjonariuszom i w dalszym ciągu próbował przebić się swoim samochodem przez zarośla. Mundurowi rozbili więc szybę i wyciągnęli kierowcę z pojazdu. 

 

Zatrzymany mężczyzna został przeszukany, podobnie jak jego pojazd. Okazało się, że miał przy sobie narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy. Nie wykluczone, że w trakcie ucieczki znajdował się pod działaniem środków odurzających, co okaże się po otrzymaniu  badaniu krwi. Po sprawdzeniu tożsamości okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Krakowa. 

 

Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych wielickiej komendy. 

 

Usłyszy teraz zarzuty za posiadanie środków odurzających, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz ucieczkę za co grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Kara czeka go także za liczne wykroczenia drogowe, które popełniał w trakcie ucieczki. 

 

Policjanci wyjaśniają również, czy podejrzany może mieć związek z włamaniami, do których dochodziło w powiecie wielickim. 

 

Źródło: KPP w Wieliczce

 


GALERIA

REKLAMA

Czytaj również.....

02 czerwca 2021

Pościg ulicami Wieliczki (Video)

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi