4 lutego br., w Mogilanach policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali do kontroli drogowej kierującego golfem, który podejrzanie zwolnił na widok radiowozu.

 

Kierującym okazał się 34-letni obywatel Ukrainy, a pasażerami 33-letni Ukrainiec oraz 35-letni Mołdawianin. Mężczyźni podczas kontroli byli widocznie podenerwowani, okazało się, że nie bez powodu... bo sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 33 i 35-latek byli poszukiwani przez czeskie organy ścigania.

 

Z kolei pojazd, którym się poruszali, był poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Pszczynie do sprawy kradzieży z włamaniem. Policjanci poinformowali mężczyzn o zatrzymaniu. Wówczas jeden z nich, 33-latek  rzucił się do ucieczki, jednak szybko został ujęty.

 

W volkswagenie, którym się poruszali, policjanci znaleźli łom, odstraszacz psów, 3 taśmy klejące, gaz pieprzowy i inne przedmioty mogące służyć do włamań.

 

Mundurowi przeszukali też zatrzymanych, znajdując przy nich między innymi gotówkę w różnej walucie, którą także zabezpieczyli wobec podejrzenia, że może pochodzić z przestępstwa. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd z kolei zostali przekazani do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie

 

 

Źródło informacji: KPP Kraków