4 lutego br., w Mogilanach policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali do kontroli drogowej kierującego golfem, który podejrzanie zwolnił na widok radiowozu.

 

Kierującym okazał się 34-letni obywatel Ukrainy, a pasażerami 33-letni Ukrainiec oraz 35-letni Mołdawianin. Mężczyźni podczas kontroli byli widocznie podenerwowani, okazało się, że nie bez powodu... bo sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 33 i 35-latek byli poszukiwani przez czeskie organy ścigania.

 

Z kolei pojazd, którym się poruszali, był poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Pszczynie do sprawy kradzieży z włamaniem. Policjanci poinformowali mężczyzn o zatrzymaniu. Wówczas jeden z nich, 33-latek  rzucił się do ucieczki, jednak szybko został ujęty.

 

W volkswagenie, którym się poruszali, policjanci znaleźli łom, odstraszacz psów, 3 taśmy klejące, gaz pieprzowy i inne przedmioty mogące służyć do włamań.

 

Mundurowi przeszukali też zatrzymanych, znajdując przy nich między innymi gotówkę w różnej walucie, którą także zabezpieczyli wobec podejrzenia, że może pochodzić z przestępstwa. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd z kolei zostali przekazani do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie

 

 

Źródło informacji: KPP Kraków

 

Czytaj również...

08 lutego 2023

Poszukiwani przez Czeską policję, zatrzymani przez policjantów ze Świątnik Górnych w Mogilanach

Policjanci z powiatu krakowskiego podczas kontroli drogowej trafili na 3 obcokrajowców, w tym dwóch poszukiwanych przez czeskie organy ścigania.

 

Pojazd, którym podróżowali, również był poszukiwany, ale już przez polską jednostkę Policji. Mężczyźni zostali zatrzymani i przekazani do dyspozycji Komendy Powiatowej policji w Pszczynie.

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

18 lipca 2024
Myśleniccy policjanci, w nocy z piątku na sobotę (12/13.07.br.) prowadzili wzmożone działania kontrolne uczestników
08 lipca 2024
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę, na Zakopiance w Pcimiu. 63-letnia kobieta jechała w

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi