Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 18 czerwca br. na ul. Kazimierza Wielkiego w Myślenicach. Kierujący oplem potrącił pieszą na oznakowanym przejściu. Poszkodowana trafiła do szpitala.

 

Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

 

W piątek, tj. 18 czerwca br. na ul. Kazimierza Wielkiego w Myślenicach doszło do potrącenia pieszej. 55 – letni kierowca opla potrącił kobietę, która przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała ogólnych potłuczeń, zerwania więzadeł oraz skręcenia lewego kolana. 43-latka trafiła do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

 

REKLAMA

 

Przypominamy:

 

Zgodnie z nowymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem  (za wyjątkiem tramwaju). Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność  oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

 

 

Przepisy nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych.

 

W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.  Pieszy winien zatem rozejrzeć się czy nadjeżdżające  pojazdy  nie są zbyt  rozpędzone, upewnić się, że kierowcy udzielają mu pierwszeństwa tj. zwalniają bądź zatrzymują pojazd przed przejściem dla pieszych.

 

 

mł.asp. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 


GALERIA

REKLAMA

Czytaj również.....

24 czerwca 2021

Potrącenie pieszej w Myślenicach, policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku (Video)

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi