Informacja ZDPK;

 

Coraz bliżej do zakończenia przebudowy fragmentu drogi powiatowej nr 1951K, ul. Myślenickiej w Rzeszotarach, na terenie gminy Świątniki Górne. W tym tygodniu rozpocznie się budowa muru oporowego na odcinku 48 m.

 

Przebudowa drogi powiatowej nr 1951K Siepraw – Łyczanka – Świątniki Górne, na odcinku o długości 380 m rozpoczęła się 24 października 2022 r. od przekazania placu budowy i przystąpienia do prac przygotowawczych.

 

W ramach zadania poszerzona i wyremontowana zostanie jezdnia, fragment istniejącego chodnika, powstanie lewostronna ścieżka rowerowa, mur oporowy, kanalizacja deszczowa, a także przebudowane będą zjazdy do posesji. Pobocze utwardzone zostanie kruszywem.

 

Z uwagi na znaczne nachylenie skarp terenu przylegającego do drogi, za ścieżką rowerową zaprojektowano palisadę betonową. Ma ona przytrzymać nasyp, aby się nie osuwał na ścieżkę rowerową.

 

Koszt prac wyniesie ponad 1 mln 907 tys. zł.

Czytaj również...

14 czerwca 2023

Remont 380 metrów drogi w Rzeszotarach, trwa już prawie 8 miesięcy

Ulica Myślenicka w Rzeszotarach, ( na tzw. Piasnej Górce) jest już rozkopana 8 miesięcy, może nie było by w tym nic dziwnego gdyby to był kilkukilometrowy odcinek, ale to tylko 380 metrów. 

 

Ostatnio pojawiło się przysłowiowe światełko w tunelu. Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego, zapowiada rychłe zakończenie prac.

 

Kiedy to nastąpi o tym nie informują, więc miejmy nadzieję że nie za kolejne 8 miesięcy.

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi