Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu, abp Marek Jędraszewski udzielił zebranej młodzieży sakramentu bierzmowania

21 marca 2024

– Wasza mądra wiara, wsparta przez rozum, ma być światłem dla innych. Wasza mądrość musi być solą, nadającą smak temu światu – mówił  abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy św., sprawowanej z okazji 20-lecia ogłoszenia Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu.

 

Podczas uroczystej Eucharystii, odprawionej z okazji 20-lecia ogłoszenia Sanktuarium bł. Anieli Salawy w Sieprawiu,  abp Marek Jędraszewski udzielił zebranej młodzieży sakramentu bierzmowania.

 

Na początku Mszy św. proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Sieprawiu, ks. Paweł Zięba, powitał arcybiskupa.

– Potrzeba nam twego pasterskiego umocnienia, bo wiemy że Kościół jest tam, gdzie jest pasterz. Nasze sanktuarium jest tylko cząstką całego Kościoła, ale codziennie z pokorą przeżywamy to, że w tej części jest całość miłości naszego Pana Jezusa Chrystusa i pełnia Bożego miłosierdzia – powiedział. Podkreślił, że parafianie chcą w swej wierze dobrze odczytywać różne znaki czasów w których żyją i starają się otwierać na nowe powiewy Ducha Świętego. – Drogi księże arcybiskupie, prosimy w modlitwach naszą rodaczkę bł. Anielę Salawę i Matkę Bożą, by prowadziły cię drogą Bożą ku szczytom świętości. Dziękujemy że jesteś z nami – dodał.

 

W homilii arcybiskup przypomniał młodym ludziom, że wyrazili chęć mężnego wyznawania chrześcijańskiej wiary i życia według jej zasad.

 

To oznacza nie uciekać w chwili próby, lecz otwarcie powiedzieć o swoich przekonaniach, które wynikają także z rozumu. Metropolita wskazał na wspaniały wszechświat, ziemię oraz ludzi i zapytał czy to możliwe by to powstało samo z siebie. Przypomniał, że człowiek został stworzony na Boży obraz, obdarzony wolnością i uzdolniony do miłości. Podkreślił, że wiarę należy umieć uzasadnić rozumem i wciąż pogłębiać wiedzę na jej temat.

 

 

– Tylko gdy dajemy świadectwo wiary, inni mogą uwierzyć w Boga.

Jeśli wstydzimy się naszej wiary, jesteśmy lękliwi, udajemy że nie wiemy jakie mamy przekonania, to na pewno taką postawą nikogo nie pociągniemy za sobą – mówił abp Marek Jędraszewski. Poprosił młodych, by zachowali jednoznaczną postawę wobec różnych bożków i ideologii współczesnego świata, które nawet nie zgadzają się z rozsądkiem i nauką. – Potrzeba dziś jednoznacznych świadków wiary, którzy umieją powiedzieć co jest prawdą, a co głupotą i którzy idąc w imię prawdy potrafią zaryzykować dla Boga wszystko – zaznaczył.

 

 

Przypomniał słowa Jezusa:

„Wy jesteście solą ziemi. Wy jesteście światłością świata”. – Wasza mądra wiara, wsparta przez rozum, ma być światłem dla innych. Wasza mądrość musi być solą, nadającą smak temu światu – dodał metropolita. – Dajcie się prowadzić Duchowi Świętemu. Otwórzcie się na Jego dary – poprosił na zakończenie.

 
 
Źródło: Archidiecezja Krakowska

 

GALERIA

Przeglądanie zdjęć jest możliwe na dwa sposoby. Przewijanie strzałkami obok dużego zdjęcia, lub kliknięcie w duże zdjęcie i przeglądanie zdjęć w pełnym rozmiarze.

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi