Informacja OSP Świątniki Górne

 

W dniu dzisiejszym tj. 03.11.2020r. o godz. 18.17 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w naszej miejscowości. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy uderzył w drzewo. Trzy osoby opuściły pojazd o własnych siłach, jedna była uwięziona w pojeździe.

 

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej i wyciągnięcie z pojazdu.

Zdarzenie miało miejsce na ul. Św. Stanisława.

 

 

Według informacji OSP Olszowice, która również prowadziła działania na miejscu zdarzenia.

 

W wyniku zdarzenia ucierpiały cztery osoby i wszystkie zostały przetransportowane do szpitala przez ZRM.

Również dnia dzisiejszego w Sieprawiu Kawęcinach, miała miejsce zdarzenie w którym ciągnik zderzył się z samochodem dostawczym.

 

Informacja PSP Myślenice

 

W dniu 3 listopada o godzinie 15.28 wpłynęło do Stanowiska Kierowania PSP zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze powiatowej w miejscowości Siepraw. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastęp JRG Myślenice oraz OSP Siepraw. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie samochodu dostawczego i ciągnika rolniczego z przyczepą. W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Strażacy udzielili rannemu KPP poprzez założenie opatrunków osłaniających, stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa, wsparcie psychiczne. ZRM, który przejął poszkodowanego ocenił jego stan na wymagający hospitalizacji i  przewiózł go do szpitala. Dalsze działania polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych, usunięciu rozbitych elementów z jezdni w celu przywrócenia jej do ruchu kołowego. Utrudnienia w przejeździe na drodze trwały ponad godzinę.

 

 

Trzecim zdarzeniem drogowym z udziałem trzech samochodów był wypadek na skrzyżowaniu ulic: Słowiańskiej / Na grobli. 

 

Zdjęcia: Paweł Dyrda, OSP Świątniki Górne.

 

 

 

GALERIA


         Czytaj również...