Informacja OSP Świątniki Górne

 

W dniu dzisiejszym tj. 03.11.2020r. o godz. 18.17 zostaliśmy zadysponowani do wypadku w naszej miejscowości. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy uderzył w drzewo. Trzy osoby opuściły pojazd o własnych siłach, jedna była uwięziona w pojeździe.

 

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej i wyciągnięcie z pojazdu.

Zdarzenie miało miejsce na ul. Św. Stanisława.

 

 

Według informacji OSP Olszowice, która również prowadziła działania na miejscu zdarzenia.

 

W wyniku zdarzenia ucierpiały cztery osoby i wszystkie zostały przetransportowane do szpitala przez ZRM.

Również dnia dzisiejszego w Sieprawiu Kawęcinach, miała miejsce zdarzenie w którym ciągnik zderzył się z samochodem dostawczym.

 

Informacja PSP Myślenice

 

W dniu 3 listopada o godzinie 15.28 wpłynęło do Stanowiska Kierowania PSP zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze powiatowej w miejscowości Siepraw. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastęp JRG Myślenice oraz OSP Siepraw. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie samochodu dostawczego i ciągnika rolniczego z przyczepą. W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Strażacy udzielili rannemu KPP poprzez założenie opatrunków osłaniających, stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa, wsparcie psychiczne. ZRM, który przejął poszkodowanego ocenił jego stan na wymagający hospitalizacji i  przewiózł go do szpitala. Dalsze działania polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych, usunięciu rozbitych elementów z jezdni w celu przywrócenia jej do ruchu kołowego. Utrudnienia w przejeździe na drodze trwały ponad godzinę.

 

 

Trzecim zdarzeniem drogowym z udziałem trzech samochodów był wypadek na skrzyżowaniu ulic: Słowiańskiej / Na grobli. 

 

Zdjęcia: Paweł Dyrda, OSP Świątniki Górne.

 

 

 

GALERIA


         Czytaj również...

 

03 listopada 2020

Seria zdarzeń drogowych. Samochód uderzył w drzewo. Ciągnik zderzył się z samochodem dostawczym (zdjęcia)

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi