Spłonęła stodoła obok szkoły w Czechówce (foto)

23 lipca 2023

W sobotę 22.07.2023 około godz. 15.00 strażacy zostali zadysponowani do pożaru stodoły obok Szkoły Podstawowej w Czechówce.

 

Niestety stodoła wraz ze znajdującymi się w niej rzeczami spłonęła doszczętnie.

 

 

Z przykrością stwierdzamy, że był to bardzo pracowity dzień w Naszej jednostce.

 

W dniu dzisiejszym spłonęła Stodoła, która znajdowała się tuż obok szkoły i przedszkola w Naszej miejscowości.

 

Dla wielu była to zwykła stodoła jednak dla bardziej zaangażowanych w życie Naszej lokalnej społeczności było miejsce znacznie ważniejsze.

Spłonęło niemal wszystko co mieściło się w środku w tym wiele zabytkowych urządzeń, mebli, zdjęć i narzędzi, które dekady temu były używane przez Naszych dziadków.

 

Niemal wszystkie sprzęty i zabytki, które spłonęły były darem lokalnej społeczności i zostały przekazane jako symbol czasów minionych dla kolejnych pokoleń.

Są to straty, których nie da się wycenić, bo jak wycenić lata tradycji i kultury, których dowody po prostu spłonęły.

 

Ponadto "Stodoła" była miejsce wielu festynów organizowanych przez Szkołę, Radę Rodziców oraz Strażaków Naszej Jednostki. Utracone zostało na ten moment bezpowrotnie miejsce gdzie co jakiś czas spotykaliśmy się na wspomnianych piknikach w tym oczywiście tych charytatywnych.

 

Był to też dzień kiedy po raz pierwszy Nasza jednostka wystawiła dwa pełne zastępy strażaków i dotarliśmy na miejsce dwoma wozami jak nie trudno się domyślić jako pierwsi.

 

Niestety po dotarciu pierwszego wozu zdaliśmy sobie sprawę, że o ratowaniu budynku czy zabytków w nim zgromadzonych nie ma co myśleć...

 

Dziś u Naszego boku stanęli Nasi przyjaciele z OSP Łyczanka OSP Zakliczyn - gmina Siepraw OSP Siepraw Również dwa zastępy JRG Myślenice

 

W sumie w akcji brało udział 7 wozów - niestety udało się uratować jedynie niewielką cześć sprzętów AGD, które były w środku.

Nie mamy niestety zbyt wiele zdjęć z akcji ale dziękujemy wszystkim, którzy byli na miejscu i po prostu pomagali.

 

Wierzymy, że kiedyś wspólnymi siłami uda nam się odbudować to co dziś zostało stracone.

 
Tekst: Kamil Kubica
Zdjęcia: OSP Czechówka

 

GALERIA

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi