Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

22 maja 2022
Cóż to był za dzień!  Wczoraj byliśmy zbyt zmęczeni żeby dodać relację  Wracamy do
22 maja 2022
Relacja foto / video z wielickiego Rynku.

redakcja@sieprawinfo.pl

Napisz do nas

 

Strona archiwalna

 

Kierowca forda uciekał przed policjantami. Po zatrzymaniu okazało się, że posiada cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów i prawdopodobnie jest pijany.

 

W trakcie czynności naruszył też nietykalność cielesną funkcjonariusza. 38-latek usłyszał 2 zarzuty i odpowie za 8 wykroczeń.

 

23 marca br. w godzinach wieczornych w Świątnikach Górnych miejscowi policjanci podczas patrolu zauważyli jadącego bez włączonych świateł forda, więc wydali polecenie do zatrzymania pojazdu celem przeprowadzenia kontroli drogowej. Kierowca, pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydanych przez policjantów, nie dosyć, że się nie zatrzymał, to przyśpieszył, wyprzedzając przy tym inny pojazd tuż przed przejściem dla pieszych. Stróże prawa rozpoczęli pościg za fordem, jednocześnie informując o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego. Po krótkim pościgu wyprzedzili uciekiniera i zajechali mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. 

Świątniki G. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaatakował policjanta

25 marca 2022

Czytaj również...

 

Po otwarciu drzwi, od kierującego fordem policjanci wyczuli unoszącą się woń alkoholu, a obok na siedzeniu zauważyli leżąca puszkę po piwie.

 

Mężczyzna odmówił badania alkomatem, jak i podania swoich danych, twierdząc, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. Kiedy policjanci poinformowali go o zatrzymaniu i polecili wyjść z pojazdu, mężczyzna stawiał opór i zaczął bezpodstawnie naciskać na klakson. Wobec niestosowania się do poleceń funkcjonariuszy i niereagowania na ostrzeżenia mundurowi zmuszeni byli wyciągnąć mężczyznę z pojazdu, używając przy tym chwytów obezwładniających, a następnie kajdanek. 

 

Zatrzymany podczas prowadzenia do radiowozu wciąż stawiał opór, szarpał się i zaatakował jednego z policjantów, uderzając go barkiem i głową. W międzyczasie wypadł mu z kieszeni portfel, w którym jak się jednak okazało, znajdował się dowód osobisty. Agresywnym piratem drogowym okazał się 38-latek z powiatu myślenickiego. 

 

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało też, że posiada on cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Dodatkowo pojazd, którym jechał, nie był dopuszczony do ruchu.  Zatrzymanemu pobrano krew do badań celem potwierdzenia, że w czasie prowadzenia pojazdu znajdował się w stanie nietrzeźwości, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

 

Dzisiaj (25 marca br.) 38-latek usłyszał 2 zarzuty: niezatrzymania się do kontroli drogowej i prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnienie 8 wykroczeń m.in. za wyprzedzenie pojazdu bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, prowadzenie pojazdu bez wymaganych świateł, odmowę udzielenia danych osobowych, niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, prowadzenie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku z badania krwi na zawartość alkoholu w organizmie 38-latkowi zostanie uzupełniony zarzut o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Prokurator, na wniosek Policji zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Do popełnionych przestępstw mężczyzna się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Kraków

 

 

GALERIA