Świątniki Górne. Nie zatrzymał się do kontroli bo chwilę wcześniej palił marihuanę

14 października 2021

Policjanci ze Świątnik Górnych zatrzymali 22-letniego kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej bo kierował pod wpływem środków odurzających.

 

W ubiegłą niedzielę w godzinach wieczornych, w Świątnikach Górnych, policjanci podczas patrolu zauważyli forda, za kierownicą którego siedział mężczyzna, dobrze im znany z wcześniejszych interwencji dotyczących posiadania narkotyków. 

 

Mundurowi postanowili sprawdzić, czy i tym razem 22-latek posiada przy sobie narkotyki i ruszyli za fordem wydając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu.

 

Kierowca jednak zlekceważył polecenia i jedynie przyspieszył. Policjanci rozpoczęli pościg za uciekinierem. W pewnym momencie, uciekający zjechał w boczną, szutrową drogę gdzie nagle zatrzymał się. 

 

Policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec kierowcy, którym jak przypuszczali okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego. Mężczyzna przyznał policjantom, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo chwilę wcześniej palił marihuanę. W jego pojeździe mundurowi znaleźli wagę dilerską i śladowe ilości marihuany. 22-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy, została mu tez pobrana krew do badań celem potwierdzenia kierowania pod wpływem środków odurzających i trafił do policyjnej celi.

 

Kolejnego dnia, w komisariacie usłyszał trzy zarzuty: niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo wydania przez osobę uprawnioną takiego polecenia oraz posiadania i udzielania środków odurzających w postaci marihuany. 

 

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło informacji: KPP Kraków

 

 

 

 

GALERIA

Czytaj również...