Tłumy na stoku w Podstolicach. Policja i Sanepid przeprowadzili kontrolę

11 stycznia 2021
Łyczanka z lotu ptaka

Wczoraj w Podstolicach w powiecie wielickim wiele rodzin z dziećmi  spędzało czas na miejscowym stoku. Skierowani na miejsce policjanci  przez urządzenia nagłaśniające przypominali obecnym na stoku o obowiązku przestrzegania obostrzeń sanitarnych tj. zachowania dystansu społecznego, zakrywania ust i nosa.

 

Sprawdzali, czy nie dochodzi do grupowania się osób. W powyższym zakresie nie było przypadków ukarania mandatem

 

Jednocześnie uwagę policjantów zwrócił fakt , że pomimo zakazu działalności tego typu obiektów, stok jest czynny. Zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów stok powinien być zamknięty. Tymczasem umożliwiono tam wstęp licznym osobom, po zmierzchu uruchomiono oświetlenie a od użytkowników pobierana była „dobrowolna” opłata za sprzedawane serki góralskie, która była de facto opłatą za korzystanie ze stoku.

 

W związku z powyższym w Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce wszczęto czynności wyjaśniające dotyczące popełnienia wykroczenia z art. 116 par. 1a kodeksu wykroczeń. O sprawie powiadomiono także miejscowy sanepid. Dzisiaj inspektorzy sanepidu z policjantami przeprowadzili kontrolę dot. funkcjonowania stoku.

 

Przypominamy że za złamanie zakazu funkcjonowania obiektów tego typu właścicielowi oprócz grzywny w sadzie do 5 tyś. zł może grozić kara administracyjna z sanepidu w wysokości do 30 tys. zł.

 

 

Źródło: KPP Wieliczka

 


GALERIA


         Czytaj również...