Tragiczny finał pożaru trawy, nie żyje 62-letni mieszkaniec gminy Świątniki Górne

29 marca 2022

Podczas gaszenia pożaru  powstałego na terenie prywatnej posesji w gminie Świątniki Górne,  62-letni mężczyzna stracił przytomność i upadł w płomienie. Na skutek poniesionych obrażeń zmarł.

 

Wczoraj (28 marca br.) w południe, oficer dyżurny Policji w Świątnikach Górnych otrzymał informację o pożarze trawy na terenie prywatnej posesji i zasłabnięciu mężczyzny, który go gasił. Na miejsce zdarzenia został skierowany patrol. Policjanci zastali tam nieprzytomnego, poważnie poparzonego mężczyznę, leżącego w pogorzelisku. Do czasu przyjazdu załogi pogotowia funkcjonariusze podjęli wobec rannego czynności reanimacyjne, jednak w wyniku poniesionych obrażeń 62-letni mężczyzna zmarł. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, czynności wykonała grupa dochodzeniowo-śledcza.

 

Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu, jednak wszystkie okoliczności zostaną wyjaśnione w toku śledztwa.

 

Pożary traw, jak co roku o tej porze, stały się wiosenną plagą.

 

Apelujemy o rozsądek oraz przypominamy, że podpalanie traw na łąkach czy nieużytkach rolnych jest zabronione i niesie ze sobą ogromne ryzyko. Wystarczy chwila nieuwagi, zmiana kierunku ruchu wiatru czy niekorzystne ukształtowanie terenu i ogień błyskawicznie może wymknąć się spod kontroli i spowodować pożar ogromnych rozmiarów i z niewyobrażalnymi stratami!

 

 

źródło: KPP Kraków

 

 

GALERIA

Czytaj również...