W miniony weekend trzech piratów drogowych straciło swoje prawo jazdy na myślenickich drogach. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h  w obszarze zabudowanym skutkowało zatrzymaniem praw jazdy oraz wysokimi mandatami. 

 

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Słoneczna pogoda kusi do mocniejszego naciskania pedału gazu.

 

Pierwsze prawo jazdy zostało zatrzymane w piątek (11 września br.) w Sułkowicach. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazała się kobieta – 22-letnia mieszkanka powiatu wadowickiego. Swoim seatem dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym przekroczyła o 56 km/h. Amatorka szybkiej jazdy przyjęła mandat karny w wysokości 400 zł, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

 

Dzień później w Jaworniku prawo jazdy stracił 19-letni mieszkaniec powiatu wielickiego. 107 km/h w terenie zabudowanym to zdecydowanie zbyt szybko! Krewki kierowca nie skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Zapłaci 400 zł kary, a 10 punktów karnych być może ostudzi jego zapał do łamania przepisów.

 

Niedziela na drogach powiatu myślenickiego upłynęła spokojnie. Drogowym antybohaterem dnia został kierowca BMW, który nie robił sobie nic ze znaków drogowych i dopuszczalną prędkość (w obszarze zabudowanym) przekroczył o 54 km/h. Konsekwencje jak u poprzedników – zatrzymane prawo jazdy, 400 zł mandatu i 10 punktów karnych.

 

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej.

 

Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. 

 

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! 

 

Źródło: KPP Myślenice

 

 

GALERIA


         Czytaj również...