Uchwała Rady Gminy Siepraw, która może przyczynić się do powstawania dzikich wysypisk śmieci

13 lutego 2021
Łyczanka z lotu ptaka

Uchwała Rady Gminy Siepraw. Do PSZOK oddasz tylko 4 opony, za piątą będziesz musiał zapłacić.

 

WASZYM ZDANIEM…

 

Radni Gminy Siepraw przyjęli uchwałę, która znacząco ograniczy możliwość oddawania wszelkich odpadów gabarytowych w tzw. PSZOK.

 

Przykładowo przez cały rok z jednego gospodarstwa będzie można oddać tylko 4 zużyte opony, jeśli ktoś będzie miał ich więcej będzie musiał zapłacić za ich przyjęcie 1,49 zł za kilogram opony. 

 

Podobna sytuacja będzie z odpadami budowlanymi, z jednej nieruchomości PSZOK przyjmie nam tylko 200 kg w ciągu całego roku, za przekroczenie tej masy będziemy płacić po 0,90 zł za każdy kilogram tych odpadów. Przykładowo za jednego pękniętego pustaka ważącego 10 kg, będzie trzeba zapłacić 9 zł.

 

Za gabaryty zapłacimy również 1,49 zł za kilogram, jeżeli przekroczymy w ciągu roku ustaloną przez radnych masę 200 kg. Przykładowo, lodówka 70 kg wagi, więc oddanie jej po przekroczeniu magicznych 200 kg, będzie nas kosztowała ponad 100 zł.

 

 

Oby tylko ta uchwała nie zaszkodziła naszemu środowisku. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w okolicznych lasach, oraz tzw. ,,ciemnych miejscach’’ będą powstawały dzikie wysypiska. 

 

Na sto procent znajdą się osoby, które nie zechcą płacić dodatkowych sum za gospodarowanie odpadami, które i tak już są bardzo duże. 

 

Co więc zrobią z nadmiarem zbędnych śmieci ? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam.

 

Informacje z naszej skrzynki kontaktowej. Karolina.

 

 

 

Uchwała Rady Gminy PDF

https://sieprawinfo.pl/lib/nv4ctv/Uchwala_nr_XXII_188_21_Rady_Gminy_Siepraw_z_dnia_9_lutego_2021_r_w_sprawie_okreslenia_rodzaju_dodatk-kl3q4vch.pdf

 

 


GALERIA


         Czytaj również...