UWAGA !!! Woda ze zbiornika Piasna Górka skażona bakteriami grupy coli

08 kwietnia 2022

Komunikat nr 1 „Woda z wodociągu gminnego Świątniki Górne, podawana ze zbiornika Piasna Górka do miejscowości: Świątniki Górne, Rzeszotary, Ochojno, Olszowice, Wrząsowice – jest warunkowo zdatna do spożycia przez ludzi, po uprzednim przegotowaniu.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie w związku ze stwierdzoną ponadnormatywną obecnością bakterii grupy coli w ilości 3 jtk/100 ml (przy wartości parametrycznej 0 jtk/100 ml) dostarczanej wodociągiem gminnym Świątniki Górne ze zbiornika Piasna Górka.

 

„Woda z wodociągu gminnego Świątniki Górne, podawana ze zbiornika Piasna Górka  do miejscowości: Świątniki Górne, Rzeszotary, Ochojno, Olszowice, Wrząsowice –  jest warunkowo zdatna do spożycia przez ludzi, po uprzednim przegotowaniu.” 

 

Wodę wykorzystywaną do przygotowywania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków, niemowląt, dzieci do lat 2 oraz osób z obniżoną odpornością należy gotować min. 2 minuty. 

 

Wodę można używać do celów sanitarno - higienicznych, tj. mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. 

 

Powyższa informacja obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatuw sprawie przydatności wody do spożycia. 

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie

 

 

GALERIA

Czytaj również...