W Dulskim Lesie kręcono film promujący Muzeum Armii Krajowej w Krakowie (Foto/Video)

17 marca 2021

Siepraw, Łysa Góra, Dulski Las, to właśnie tam Małopolska Filmowa Grupa Rekonstrukcyjna "KADR" kręciła materiał promujący Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie.

 

Należy tutaj zaznaczyć, że część członków grupy to Mieszkańcy Sieprawia.

 

Strona Grupy

 

Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, której organizatorami są: Gmina Miejska Kraków i Województwo Małopolskie.

 

 

Głównym celem działalności Muzeum AK jest gromadzenie i zabezpieczanie zbiorów związanych z profilem tematycznym instytucji oraz badania naukowe prowadzące do nadania kontekstu kulturowego gromadzonym zbiorom.

 

Do równorzędnych celów należy upowszechnianie wiedzy w tematach: historii XX wieku, II wojny światowej, Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, które Zespół Muzeum realizuje poprzez działalność: edukacyjną, naukową, wystawienniczą, informacyjną i promocyjną. Zadaniem Muzeum jest również upamiętnianie ludzi i wydarzeń związanych z czynem niepodległościowym, w szczególności z fenomenem jakim w skali światowej było Polskie Państwo Podziemne.

 

Więcej można przeczytać na stronie muzeum.

 

 

 

Materiał dzięki uprzejmości Dominika Kamińskiego Członka Grupy Rekonstrukcyjnej KADR

 


GALERIA


         Czytaj również...