Wielkie zainteresowanie ścieżkami rowerowymi w Czechówce i Zakliczynie. Pytacie - odpowiadamy

25 sierpnia 2022

Na naszą skrzynkę przyszło kilka pytań, dotyczących przebiegu tras rowerowych w Gminie Siepraw, konkretnie chodzi o ścieżki wokół Zalewu Dobczyckiego.

 

Całe zamieszanie wprowadzają mapki zamieszczane w różnych serwisach, z których wynika że z Czechówki oraz Zakliczyna możemy dojechać ścieżkami rowerowymi do Dobczyc, a nawet przejechać nimi wokół zalewu.

 

To są informacje , które wprowadzają ludzi w błąd, ścieżki w Gminie Siepraw, nie mają żadnego połączenia z innymi już wybudowanymi szlakami rowerowymi.

 

Mapki które robią zamieszanie, wyglądają tak, że prócz ścieżek rowerowych , które faktycznie istnieją, resztę trasy ktoś nakreślił po drogach publicznych, w jakim celu?, trudno powiedzieć.

 

Np: mapka która pokazuje połączenie z Zakliczyna do Dobczyc, opisana jako trasa rowerowa, równie dobrze mogła by być nakreślona , powiedzmy do Nowego Sącza, albo jeszcze dalej, wystarczy tylko zrobić kreskę po istniejących drogach.

 

 

Jak naprawdę przebiegają nasze gminne ścieżki rowerowe ?

 

Pierwszy odcinek zaczyna się od ul. Szkolnej i dojedziemy nim do ul. Jordana.

 

Drugi odcinek ścieżki ma swój początek nieopodal kończącego się pierwszego odcinka, czyli również na ul. Jordana. Dojedziemy nim do ul. Nad Zalewem.

 

Trzeci odcinek ( chyba najkrótszy ) zaczyna się od ul. Ks. Brandysiewicza , kończy kawałek dalej przy ul. Zagrody

 

Jest jeszcze czwarty odcinek ścieżki rowerowej, który znajduje się w okolicy Czerwonej Góry, który zaczyna się właśnie od ul. Czerwona Góra i kieruje w stronę ruchliwej drogi powiatowej Myślenice – Dobczyce , gdzie właśnie się kończy. 

 

Ścieżki rowerowe w Zakliczynie i Czechówce, warto polecić na niedzielne rodzinne wypady, zwłaszcza z dziećmi.

 

Tak że nie jest to tak jak wskazują niektóre mapy, że możemy z Zakliczyna / Czechówki dojechać do Dobczyc, Myślenic lub nawet jeszcze dalej, jak to nakreślono na niekompetentnych, wprowadzających w błąd mapkach.

 

Oczywiście jest taka możliwość , ale drogami publicznymi, na których odbywa się ruch samochodowy.

 

Idąc tym sposobem rozumowania, wykreślając trasy rowerowe po publicznych drogach, równie dobrze można by zaznaczyć, że z Zakliczyna możemy dojechać do Malborka , albo nawet na Hel. 

 

Niestety tak nie jest, nasze sieprawskie ścieżki nie mają żadnego połączenia z innymi istniejącymi już szlakami rowerowymi, więc nie możemy nimi nigdzie dojechać, lub możemy dojechać wszędzie… ( jak kto woli )

 

Pytaliście więc odpowiedzieliśmy…

 

 

GALERIA

Przeglądanie zdjęć jest możliwe na dwa sposoby. Przewijanie strzałkami obok dużego zdjęcia, lub kliknięcie w duże zdjęcie i przeglądanie zdjęć w pełnym rozmiarze.

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

18 lipca 2024
Myśleniccy policjanci, w nocy z piątku na sobotę (12/13.07.br.) prowadzili wzmożone działania kontrolne uczestników
08 lipca 2024
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę, na Zakopiance w Pcimiu. 63-letnia kobieta jechała w

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi