Wielkie zainteresowanie ścieżkami rowerowymi w Czechówce i Zakliczynie. Pytacie - odpowiadamy

25 sierpnia 2022

Na naszą skrzynkę przyszło kilka pytań, dotyczących przebiegu tras rowerowych w Gminie Siepraw, konkretnie chodzi o ścieżki wokół Zalewu Dobczyckiego.

 

Całe zamieszanie wprowadzają mapki zamieszczane w różnych serwisach, z których wynika że z Czechówki oraz Zakliczyna możemy dojechać ścieżkami rowerowymi do Dobczyc, a nawet przejechać nimi wokół zalewu.

 

To są informacje , które wprowadzają ludzi w błąd, ścieżki w Gminie Siepraw, nie mają żadnego połączenia z innymi już wybudowanymi szlakami rowerowymi.

 

Mapki które robią zamieszanie, wyglądają tak, że prócz ścieżek rowerowych , które faktycznie istnieją, resztę trasy ktoś nakreślił po drogach publicznych, w jakim celu?, trudno powiedzieć.

 

Np: mapka która pokazuje połączenie z Zakliczyna do Dobczyc, opisana jako trasa rowerowa, równie dobrze mogła by być nakreślona , powiedzmy do Nowego Sącza, albo jeszcze dalej, wystarczy tylko zrobić kreskę po istniejących drogach.

 

 

Jak naprawdę przebiegają nasze gminne ścieżki rowerowe ?

 

Pierwszy odcinek zaczyna się od ul. Szkolnej i dojedziemy nim do ul. Jordana.

 

Drugi odcinek ścieżki ma swój początek nieopodal kończącego się pierwszego odcinka, czyli również na ul. Jordana. Dojedziemy nim do ul. Nad Zalewem.

 

Trzeci odcinek ( chyba najkrótszy ) zaczyna się od ul. Ks. Brandysiewicza , kończy kawałek dalej przy ul. Zagrody

 

Jest jeszcze czwarty odcinek ścieżki rowerowej, który znajduje się w okolicy Czerwonej Góry, który zaczyna się właśnie od ul. Czerwona Góra i kieruje w stronę ruchliwej drogi powiatowej Myślenice – Dobczyce , gdzie właśnie się kończy. 

 

Ścieżki rowerowe w Zakliczynie i Czechówce, warto polecić na niedzielne rodzinne wypady, zwłaszcza z dziećmi.

 

Tak że nie jest to tak jak wskazują niektóre mapy, że możemy z Zakliczyna / Czechówki dojechać do Dobczyc, Myślenic lub nawet jeszcze dalej, jak to nakreślono na niekompetentnych, wprowadzających w błąd mapkach.

 

Oczywiście jest taka możliwość , ale drogami publicznymi, na których odbywa się ruch samochodowy.

 

Idąc tym sposobem rozumowania, wykreślając trasy rowerowe po publicznych drogach, równie dobrze można by zaznaczyć, że z Zakliczyna możemy dojechać do Malborka , albo nawet na Hel. 

 

Niestety tak nie jest, nasze sieprawskie ścieżki nie mają żadnego połączenia z innymi istniejącymi już szlakami rowerowymi, więc nie możemy nimi nigdzie dojechać, lub możemy dojechać wszędzie… ( jak kto woli )

 

Pytaliście więc odpowiedzieliśmy…

 

 

GALERIA

Przeglądanie zdjęć jest możliwe na dwa sposoby. Przewijanie strzałkami obok dużego zdjęcia, lub kliknięcie w duże zdjęcie i przeglądanie zdjęć w pełnym rozmiarze.

Czytaj również...