1. Proszę o przedstawienie się wyborcom.

2. Co przesądziło o tym, że Pan kandyduje ?

3. Czy działał Pan wcześniej na rzecz gminy ? 

4. Jakie są Pana najważniejsze umiejętności, które zamierza Pan wykorzystać w pełnieniu funkcji radnego?

5. Jakie działania zamierza Pan podjąć na rzecz gminy jako radny?

6. Prosimy wskazać maksymalnie 3 sprawy, które Pana zdaniem wymagają pilnego załatwienia w gminie. 

7. Jakie Pana zdaniem inwestycje gmina powinna zrealizować w pierwszej kolejności? 

8. Prosimy o wskazanie trzech najważniejszych Pana zdaniem problemów gminy. 

9. Co zmieniłby Pan w przestrzeni publicznej w gminie? 

10. Jakie Pana zdaniem można podjąć działania w celu turystycznej promocji gminy? 

11. Jak ocenia Pan organizację transportu pomiędzy gminą … a Krakowem oraz Myślenicami? 

12. Czy Pana zdaniem należy podjąć jakieś działania, aby poszerzyć ofertę kulturalną w gminie? 

13. W jaki sposób zamierza Pan utrzymywać kontakt z wyborcami i informować obywateli o swojej działalności na rzecz gminy? 

14. Czy chciałby Pan coś jeszcze dodać na zakończenie?

 

REKLAMA

 

 Krzysztof Mieszczak l.49,żonaty,dwoje pełnoletnich dzieci, emerytowany f-sz Policji z 20-letnim stażem, aktualnie aktywny zawodowo, od kilkunastu lat kurator społeczny najpierw Sądu Rej. Kraków-Podgórze a do chwili obecnej S.R. w Wieliczce, od kilkunastu lat czynny członek i działacz ŁKS Karpaty Siepraw.

 

 Funkcja radnego była już wcześniej w moim zainteresowaniu, lecz z uwagi na specyfikę i obowiązki zawodowe nie mogłem ubiegać się o mandat radnego, w chwili obecnej mając więcej czasu oraz namowę sąsiadów oraz innych mieszkańców gm. Siepraw chcę zostać radnym. Myślę, że moje doświadczenie jako (dzielnicowego na terenie gm. Św.Górne.ok.10 lat),tj. współpraca z samorządem przy organizowaniu-zabezpieczeniu imprez, uroczystości sportowych i religijnych, udział w sesjach rady, zebraniach i spotkaniach w szkołach itp. powoduje dobrą znajomość problemów lokalnego społeczeństwa co ułatwia bezpośredni kontakt i możliwość rozwiązywania re. problemów

 

 Mając na uwadze aktualną sytuację" budżetową*w zw. coronawirusem, uważam aby rozważnie dysponować środkami, wg. mnie i mieszkańców mojego rejonu ważne jest; dokończenie chodnika przy ul. Długiej(ten problem wnioskowaliśmy już w latach 90-ch, ubiegłego wieku),niezwłoczna przebudowa skrzyżowania dróg-ulic: Wielicka - Długa (wzrastające, nadmierne natężenie ruchu poj. utrudnia przejście dzieci i dowożenie dzieci do szkoły w Czechówce ,wybudowanie chodnika przy ul Wielickiej ( od Długiej w kier. Czechówki-Kawęcin. Z uwagi iż w miarę staram się czynnie uprawić sport(piłka nożna, siatkówka. jazda na rowerze), pozytywnie oceniam wybudowany "słoneczny park" gdzie korzysta z niego wiele osób (rolki. rowery. hulajnogi, tzw. biegacze itp), dlatego należy dokończyć planowaną ścieżkę rowerowa, która ma przebiegać wokół zalewu dobczyckiego - to będzie świetna promocja naszej gminy, a w centralnych miejscach można by otworzyć np. punkty gastronomiczne - sklepiki, co wesprze budżet,

 

 Po powrocie do tzw. normalności należy utrzymać wcześniej organizowane imprezy kulturalne a ponadto dobrze by było "przyciągnąć" zawody kolarskie typu Małopolski Wyścig Górski, widząc duże zainteresowanie kolarstwem było by to - promocja gminy.

 

 Ważnym problem jest....budynek ŁKS Karpaty...mamy dobrą infrastrukturę( 2 niezłe naturalne boiska, orlik, korty, boiska do siatkówki), natomiast budynek - szatnie LKS, wymaga wybudowania na nowa, (trochę wstyd, zwłaszcza iż raczej będziemy awansować do ligi okręgowej).

 

 Na chwilę obecną ważnym jest maksymalna promocja poprzez np. portale internetowy naszej gminy oraz staranie się o dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika, pompy ciepła, solary itp). Większym problemem jest jednak komunikacja na terenie gminy, od wielu lat nierozwiązana, sporadyczne kursy KrakBusa i Darbusa, oraz ich trasy, są znacznym problemem, zwłaszcza, że powstaje więcej domostw, jest więcej mieszkańców, którzy mają ograniczoną możliwość dojazdu(należałby rozmawiać z przewoźnika mi np. MPK Kraków).

 

 Na zakończenie, w miarę swoich możliwości jestem otwarty na szeroką współpracę z osobami o różnych poglądach, do mnie kontakt poprzez tel. portal FB lub Messenger lub osobiście, zapraszam do głosowania na moją kandydaturę, pozdrawiam.

Krzysztof Mieszczak.

 

 

DZIĘKUJEMY ZA ROZMOWĘ.

 


GALERIA

REKLAMA

Czytaj również.....

10 czerwca 2021

Wybory Uzupełniające do Rady Gminy Siepraw, Krzysztof Mieszczak, wywiad z kandydatem na radnego

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

18 czerwca 2024
Festyn Parafialny w Sieprawiu ( relacja foto/wideo)
10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi