1.Proszę o przedstawienie się wyborcom.

 

Nazywam się Piotr Płachta, mam 49 lat. Jestem żonaty, mam jedną córkę. Od 27 lat prowadzę własną działalność gospodarczą. Interesuję się sportem, turystyką oraz rozwojem naszej gminy. 

 

2.Co przesądziło o tym, że Pan kandyduje?

 

Szansę kandydowania w wyborach umożliwił mi Komitet Wyborczy Samorządny Siepraw. Jestem rodowitym Sieprawianinem. Dobrze znane mi są potrzeby mieszkańców mojego rejonu. Funkcja radnego pomoże w pomocy realizacji tych potrzeb. 

 

3.Czy działał Pan wcześniej na rzecz gminy?

 

Tak. Byłem radnym kadencji VII w latach 2014-2018. Byłem pomysłodawcą wyboru nazwy ulicy, na której mieszkam. Jestem też inicjatorem wyboru inwestycji w swoim sołectwie w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

 

REKLAMA

 

4.Jakie są Pana najważniejsze umiejętności, które zamierza Pan wykorzystać w pełnieniu funkcji radnego?

 

Zawsze dążę do wyznaczonych celów, jestem osobą ambitną. Mocno zaangażowany w sprawy gminy, staram się pomagać w rozwiązywaniu zaistniałych problemów. Służę radą i pomocą mieszkańcom. 

 

5.Jakie działania zamierza Pan podjąć na rzecz gminy jako radny?

 

Przede wszystkim mój głos w Radzie Gminy Siepraw będzie głosem mieszkańców Okręgu nr 6. Wszelkie uwagi, oczekiwania i potrzeby płynące od wyborców będę przedstawiał na posiedzeniach Rady i starał się je finalizować. Oprócz tego chciałbym zaproponować kontynuację budowy chodnika na ul. Długiej, położenie nakładki asfaltowej na ul. Długiej (droga boczna), a także budowę wiat ochronnych na przystankach.

 

6.Prosimy wskazać maksymalnie 3 sprawy, które Pana zdania wymagają pilnego załatwienia w gminie.

 

Zmiana Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w zakresie zwiększenia terenów pod działalność gospodarczą i mieszkalnictwo. Przebudowa skrzyżowania ul. Długiej z Wielicką. Kontynuacja budowy kanalizacji w gminie (ul. Długa, ul. Myślenicka, ul. Królewska). 

 

7.Jakie Pana zdaniem inwestycje gmina powinna zrealizować w pierwszej kolejności?

 

W pierwszej kolejności proponuję przebudowę wcześniej wspomnianego niebezpiecznego skrzyżowania, gdyż stanowi ono ważny węzeł komunikacyjny. 

 

8.Prosimy o wskazanie 3 najważniejszych Pana zdaniem problemów gminy.

 

Problem komunikacji publicznej Gminy z Krakowem. Zmniejszenie dochodów własnych budżetu gminy, pochodzących z udziału w podatkach Państwa. Nierealne wymagania programu ochrony powietrza, uchwalonego przez Sejmik Województwa Małopolskiego, niemożliwe do spełnienia przez większość gmin. 

 

9.Co zmieniłby Pan w przestrzeni publicznej w gminie?

 

Chciałbym zaproponować: w Łyczance budowę ścieżki rowerowej przy rzece, która byłaby połączona ze Słonecznym Parkiem w Sieprawiu, budowę hali pneumatycznej jako zadaszenia kortu tenisowego, gdyż tenis cieszy się w gminie dużym zainteresowaniem. 

 

10.Jakie Pana zdaniem można podjąć działania w celu turystycznej promocji gminy?

 

Należy podjąć działania promocyjne ścieżek rowerowych wokół zatoki Zakliczyńskiej Zbiornika Dobczyckiego, jako produktu turystycznego. 

 

11.Jak ocenia Pan organizację transportu pomiędzy gminą… a Krakowem oraz Myślenicami?

 

Organizatorem transportu do Krakowa jest Urząd Marszałkowski, natomiast do Myślenic Starostwo Powiatowe. Oceniam nie najlepiej. Mam uwagi do jakości usług świadczonych przez prywatnych przewoźników (jakość taboru, częstotliwość kursów). 

 

12.Czy Pana zdaniem należy podjąć jakieś działania, aby poszerzyć ofertę kulturalną w gminie?

 

W czasie pandemii i zmieniających się obostrzeń, trudno mówić o nowych ofertach kulturalnych. Problemy mogą pojawić się z przeprowadzeniem imprez, które były planowane, czy tymi które na stałe gościły w kalendarzu (jak Warsztaty Gospel). Gmina ma jednak duży potencjał do organizacji nowych wydarzeń oraz odpowiednią do ich realizacji infrastrukturę, co na pewno stanowi dużą zaletę i szansę. 

 

13.W jaki sposób zamierza Pan utrzymywać kontakt z wyborcami i informować obywateli o swojej działalności na rzecz gminy?

 

Telefonicznie i za pomocą mediów społecznościowych. Również kontakt bezpośredni. 

 

14.Czy chciałby Pan coś jeszcze dodać na zakończenie?

 

Przede wszystkim chciałbym zachęcić i zaprosić mieszkańców do głosowania. Ważne, by nasz okręg posiadał osobę reprezentacyjną, która zadba o nasze wspólne interesy. Dziękuję.

 

 

 

DZIĘKUJEMY ZA ROZMOWĘ.

 


GALERIA

REKLAMA

Czytaj również.....

10 czerwca 2021

Wybory Uzupełniające do Rady Gminy Siepraw, Piotr Płachta, wywiad z kandydatem na radnego

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi