Wypadek w Dobczycach, ciężko ranny kierowca po kilku godzinach zmarł

20 kwietnia 2022

We wtorek (19.04. br.) w Dobczycach, w powiecie myślenickim, doszło do śmiertelnego wypadku. Kierowca Chryslera zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym dachował. W wyniku tego zdarzenia kierowca zmarł a pasażerka została ranna.

 

19 kwietnia br. około godz. 2,  w Dobczycach doszło do wypadku drogowego. 35-letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Chrysler na prostym odcinku drogi  zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie wjechał do przydrożnego rowu gdzie  dachował. W wyniku wypadku mężczyzna wypadł z pojazdu i doznał poważnych obrażeń ciała. W stanie zagrażającym życiu i zdrowiu został przetransportowany do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.

 

W pojeździe znajdowała się również 35-etnia obywatelka Ukrainy, która trafiła do szpitala, lecz jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu wypadku pracowali policjanci oraz strażacy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczynę i okoliczności tego zdarzenia.

 

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, o zdjęcie nogi z gazu i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

 

Pamiętajmy, że zmęczenie kierowcy może być szczególnie niebezpieczne. Ważne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu do drogi, ale także stan zdrowia i samopoczucie kierowcy, które mają istotny wpływ na jego zachowanie na drodze. Pamiętajmy także o bezpieczeństwie biernym tj. zapięciu pasów bezpieczeństwa.

 

 

żródło: KPP Myślenice

 

 

GALERIA

Czytaj również...