XVII Mistrzostwa Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej o Puchar „Króluj nam Chryste”

03 lipca 2022

Dziewięć drużyn z naszej archidiecezji rozpoczęło wakacje od sportowych zmagań nad morzem. III miejsce w kategorii wiekowej ministrant zajęli zawodnicy z parafii Wszystkich Świętych w Zakliczynie.

 

Natomiast I miejsce w kategorii lektorzy młodsi wywalczyli piłkarze z parafii św. Joachima w Skawinkach.

 

Jak wspominają uczestnicy XVII Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej o Puchar „Króluj nam Chryste!”, słoneczna pogoda i liczba rozegranych meczów powodowały niemałe zmęczenie. Młodzi z Zakliczyna stanęli na boisku 11 razy. Jednak sportowa rywalizacja połączona z modlitwą i rozmowami sprawiała, że wydarzenie to pozostanie w ich pamięci.

 

Podczas turnieju przykazanie miłości naprawdę było realizowane. Wszyscy ludzie, których tu spotkaliśmy, byli bardzo w porządku. Może te dni nie zmienią naszego życia, ale można było tu odczuć obecność Pana Boga. Wszystko, czego tu doświadczyliśmy, jakieś problemy, trudności, były rozwiązywane przez Niego – dzieli się Szymon Hachlica. – Czasami były też smutki i myślę, że Pan Bóg pocieszał przegranych. A zwycięzcy dziękowali Mu za dobry mecz. Każda rozgrywka zaczynała się modlitwą, a cały turniej rozpoczęliśmy od Mszy świętej – wspomina lektor z Zakliczyna.

 

W Kołobrzegu nie zabrakło również kibiców z parafii Wszystkich Świętych, którzy dopingowali swoich faworytów. – Kibice bardzo dużo nam pomogli, bo dzięki nim wiedzieliśmy, że gramy dla całej naszej parafii, która wspierała nas w modlitwie – mówi Błażej Baran. – Cała wspólnota się raduje i dziękuje Bogu, że wróciliśmy cali i zdrowi – dodaje ministrant ze zwycięskiej drużyny.

 

 

Chłopcy zaznaczają, że obecność parafian pokazuje, jak ważnym wydarzeniem dla całej społeczności są tego typu wydarzenia. – Ten turniej zintegrował nas jeszcze bardziej. Razem przegraliśmy i razem wygraliśmy. Nie było tak, że tylko ministranci wygrali, bo my też przeżywaliśmy to zwycięstwo. Tak samo rodzice i ci, których nie było z nami w Kołobrzegu, a którzy pisali i dzwonili – dodaje Szymon. Lektorzy starsi zajęli 28. miejsce.

 

O tym, że sportowe emocje udzielają się nie tylko zawodnikom, mówi również Stanisław Jurek, koordynator drużyny ze Skawinek. – Radość ogarnia nas wszystkich. To zwycięstwo jest olbrzymią promocją parafii, która jest najmniejsza w archidiecezji. Do niedawna nie mieliśmy nawet swojego boiska – graliśmy m.in. na łąkach. Talent i praca chłopaków, a także wsparcie rodziców oraz środowiska pozwalają osiągać sukcesy – tłumaczy. – Próbujemy łączyć wiarę ze sportem. Jedno i drugie uczy pokory, która jest w życiu bardzo ważna. Przed każdym turniejem staramy się uczestniczyć we wspólnej Eucharystii. Byłem pod wrażeniem drużyny z Biłgoraju, która w Kołobrzegu przed każdym meczem odmawiała różaniec – dodaje S. Jurek.

 

 

 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

fot. Archiwum parafii ze Skawinek i Zakliczyna

 

 

GALERIA

Przeglądanie zdjęć jest możliwe na dwa sposoby. Przewijanie strzałkami obok dużego zdjęcia, lub kliknięcie w duże zdjęcie i przeglądanie zdjęć w pełnym rozmiarze.

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi