Policjanci już po chwili dotarli na miejsce i  w rejonie ,,Dolnego Jazu” zastali opisywany przez spacerowiczów samochód.

 

Podczas gdy mundurowi fotografowali pojazd podszedł do nich 32-letni wczasowicz z województwa śląskiego, który dopiero co ochłodził się w Rabie. Zapytany przez policjantów o sposób w jaki dotarł na sam brzeg rzeki samochodem oświadczył, że był świadomy, że jedzie ścieżką pieszo-rowerową, jednak jak twierdził, w miejscu, w którym na nią wjechał nie było prawidłowego oznakowania.

 

 

Następnie kontynuował jazdę ścieżką, nie zważając na namalowane na niej znaki poziome, które również uważa za nieprawidłowe „wobec czego nie zamierzał się do nich stosować”. Jak przyznał, „większość pieszych i rowerzystów schodziła ze ścieżki i tylko dwie osoby zwróciły mu uwagę”. Poruszanie się samochodem osobowym w takich miejscach jest rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego i bez wątpienia nie tylko utrudnia korzystanie ze ścieżki pieszym i rowerzystom, ale również stwarza dla nich zagrożenie. 

 

W związku z powyższym policjanci 32-letniemu kierowcy zatrzymali prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny w wysokości 5000 złotych. Kierowca po telefonicznej konsultacji z kolegą odmówił przyjęcia mandatu. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, który może nałożyć na  32-latka grzywnę  … w wysokość do 30 000 zł. 

 

 

mł.asp. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

Czytaj również...

30 sierpnia 2022

Za jazdę po ścieżce pieszo-rowerowej stracił prawo jazdy. Czeka go też sprawa w sądzie

Wczasowicz ze Śląska postanowił, że niedzielne popołudnie spędzi w Myślenicach nad rzeką Rabą. Choć jechał samochodem, to na miejsce wypoczynku dotarł ścieżką pieszo-rowerową.

 

Policjanci zaalarmowani przez uciekających ze ścieżki mieszkańców, zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a sprawę skierowali do sądu. 

 

W niedzielę (28 sierpnia br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego myślenickiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na Zarabiu ścieżką spacerowo-rowerową jedzie samochód osobowy. Według relacji zgłaszającej rowerzyści oraz piesi – w tym matki z wózkami, muszą wchodzić w pokrzywy i inne zarośla, by przepuścić samochód. 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi