Zatrzymany sprawca napadu na stację benzynową w Myślenicach (Video)

13 kwietnia 2021

Policjanci z Myślenic zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który grożąc nożem pracownicy stacji benzynowej zrabował gotówkę z kasy. Został zatrzymany w chwili, gdy wracał z kolejnej „roboty”, tym razem kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Do napadu doszło w nocy 2 kwietnia br. Na jedną ze stacji paliw w Myślenicach, tuż po 1 w nocy wbiegł mężczyzna. Grożąc kasjerce użyciem noża, zażądał pieniędzy. Łupem przestępcy padło 2,5 tysiąca złotych. Całe zajście nie trwało długo. Już po kilkudziesięciu sekundach mężczyzna wybiegł z pieniędzmi ze stacji. 

 

Sprawą rozboju natychmiast zajęli się myśleniccy policjanci. Przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając ślady i nagrania z kamer monitoringu. Funkcjonariusze bardzo dokładnie sprawdzali każdą informację, jaka mogła pomóc w ustaleniu sprawcy  i  analizowali  zebrane materiały  co doprowadziło do wytypowania  osoby podejrzewanej o dokonanie tego rozboju.

 

W czwartek, 8 kwietnia br. rano, myśleniccy kryminalni pojechali do miejsca zamieszkania podejrzewanego o napad na stację 29-latka z powiatu krakowskiego.

 

Kiedy byli przed jego domem zauważyli, że podejrzany właśnie podjechał samochodem. Podczas kontroli okazało się, że razem z kolegą wracali z mieszkaniowego włamania, którego dokonali tym razem w Krakowie, a w bagażniku ich samochodu policjanci zabezpieczyli dopiero co skradzioną biżuterię o wartości 6 tysięcy złotych. 

 

 

Obydwoje zostali zatrzymani. 29-latek usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży z włamaniem.

 

Grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Jego kompan, 31-latek (również z powiatu krakowskiego), usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Obydwoje już w przeszłości karani byli za podobne przestępstwa. Względem podejrzanych, w piątek sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Źródło: KPP Myślenice, Dawid Wietrzyk, oficer prasowy

 

 


GALERIA


         Czytaj również...

 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

13 kwietnia 2024
W Sieprawiu na ulicy Galicyjskiej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego.
08 kwietnia 2024
  Na wójta Gniny Siepraw, ponownie wybrany został Tadeusz Pitala.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi