Zawada - Policjanci Wydziału Narkotykowego KWP ścigali pojazd, który nie zatrzymał się do kontroli

12 października 2023

Małopolscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 25-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w czasie ucieczki spowodował kolizję z radiowozem, a w samochodzie przewoził mefedron.

 

W poniedziałek (09 października br.) około godz. 21 kryminalni Wydziału Narkotykowego KWP w Krakowie poruszający się nieoznakowanym radiowozem, na granicy Myślenic z Polanką rozpoczęli pościg za kierującym pojazdem marki Opel, który nie zatrzymał się do kontroli. 

 

Policjanci z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi ścigali pojazd do miejscowości Zawada.

 

Podczas ucieczki mężczyzna łamał obowiązujące przepisy, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie stracił on panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w betonową część remontowanego mostku, co spowodowało obrócenie opla w stronę radiowozu. Kolejno mężczyzna z impetem ruszył, uderzając w policyjny samochód. Po kolizji wysiadł z auta i trzymając  w ręku nóż podjął próbę pieszej ucieczki. Policjanci ruszyli za nim. W trakcie pościgu funkcjonariusz oddał strzały ostrzegawcze w powietrze, po których mężczyzna się zatrzymał.

 

Uciekinierem był 25-letni mieszkaniec pow. myślenickiego, karany wcześniej za przestępstwa narkotykowe. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował on samochodem, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci przeszukali opla, w którym znaleźli ok. 37 gramów mefedronu,  kilkadziesiąt woreczków strunowych (tzw. dilpaki) oraz wagę elektroniczną.

 

Amator zabronionych substancji trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie spędził noc. Następnego dnia myśleniccy policjanci przedstawili 25-latkowi zarzuty. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz posiadanie środków psychoaktywnych. Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego.

 

Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia.

Mężczyzna odpowie również za wykroczenia w ruchu drogowym, w tym za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu  alkoholu i spowodowanie kolizji.

 

 

Źródło informacji: KWP Kraków

 

 

GALERIA

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi