Choć kierowcy jednośladów byli trzeźwi, to żaden z nich nie posiadał wymaganych do kierowania uprawnień. Na skutek zdarzenia do szpitala trafił 17-latek. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

W związku z brakiem kategorii A policjanci zatrzymali prawo jazdy 31-latka, który nie posiadał uprawnień na kierowanie motocyklem. W takim przypadku zatrzymaniu podlegają inne kategorie prawa jazdy, posiadane przez kierującego.

 

 

Teraz o losach uczestników zdarzenia zadecyduje sąd. Za jazdę bez uprawnień grożą wysokie grzywny oraz utrata posiadanych uprawnień innej kategorii.

 

Od 1 stycznia 2022 roku kierowanie samochodem lub motocyklem bez wymaganych uprawnień jest karane przez sąd, a nie w postępowaniu mandatowym. Minimalna grzywna za to wykroczenie to 1500 zł, a maksymalna to 30 000 zł! Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Dawid Wietrzyk, Oficer prasowy KPP w Myślenicach

Czytaj również...

09 czerwca 2022

Zderzenie motocykla z motorowerem, uczestnicy zdarzenia bez uprawnień

W niedzielę (5 czerwca br.) około godziny 19:30 w Brzączowicach na drodze wojewódzkiej zderzyły się dwa jednoślady: motocykl i motorower. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Żaden z kierujących nie posiadał uprawnień.

 

Jak wstępnie ustalono do wypadku doszło podczas gdy kierujący motorowerem 17-latek jadąc drogą wojewódzką  w kierunku Myślenic wykonywał manewr skrętu w lewo. Wtedy w jego bok uderzył wyprzedzający go motocykl, którym kierował 31-latek z Krakowa

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

30 listopada 2023
Kryminalni z powiatu krakowskiego zatrzymali 35-latka, za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna ukrył je
13 listopada 2023
Co wyróżnia służbę liturgiczną z Zakliczyna na tle całej diecezji? Jakie tajemnice skrywa Legion

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi