Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

27 czerwca 2022
Dziś odbyło się oficjalne podpisanie umów z 12. jednostkami OSP z terenu naszego powiatu,
26 czerwca 2022
Dzisiaj możecie cieszyć się, że ten budynek zostanie oddany całkowicie i uroczyście we władanie

redakcja@sieprawinfo.pl

Napisz do nas

 

Strona archiwalna

 

W niedzielę (5 czerwca br.) około godziny 19:30 w Brzączowicach na drodze wojewódzkiej zderzyły się dwa jednoślady: motocykl i motorower. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Żaden z kierujących nie posiadał uprawnień.

 

Jak wstępnie ustalono do wypadku doszło podczas gdy kierujący motorowerem 17-latek jadąc drogą wojewódzką  w kierunku Myślenic wykonywał manewr skrętu w lewo. Wtedy w jego bok uderzył wyprzedzający go motocykl, którym kierował 31-latek z Krakowa

Zderzenie motocykla z motorowerem, uczestnicy zdarzenia bez uprawnień

09 czerwca 2022

Czytaj również...

 

Choć kierowcy jednośladów byli trzeźwi, to żaden z nich nie posiadał wymaganych do kierowania uprawnień. Na skutek zdarzenia do szpitala trafił 17-latek. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

W związku z brakiem kategorii A policjanci zatrzymali prawo jazdy 31-latka, który nie posiadał uprawnień na kierowanie motocyklem. W takim przypadku zatrzymaniu podlegają inne kategorie prawa jazdy, posiadane przez kierującego.

 

 

Teraz o losach uczestników zdarzenia zadecyduje sąd. Za jazdę bez uprawnień grożą wysokie grzywny oraz utrata posiadanych uprawnień innej kategorii.

 

Od 1 stycznia 2022 roku kierowanie samochodem lub motocyklem bez wymaganych uprawnień jest karane przez sąd, a nie w postępowaniu mandatowym. Minimalna grzywna za to wykroczenie to 1500 zł, a maksymalna to 30 000 zł! Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Dawid Wietrzyk, Oficer prasowy KPP w Myślenicach