Zlikwidowana duża plantacja marihuany (foto video)

22 lutego 2022

Myśleniccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który w domu zorganizował nielegalną plantację konopi indyjskich.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy konopi, sprzęt służący do ich uprawy oraz znaczne ilości gotowej marihuany. Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania oraz uprawy środków odurzających.

 

Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 10 lat więzienia.

 

W lutym br. policjanci wydziału kryminalnego na terenie powiatu myślenickiego zlokalizowali miejsce, w którym założona została plantacja konopi indyjskich.. Policjanci  17 lutego zjawili się na wytypowanej posesji i przeszukali ją. Uprawa znajdowała się w przylegających do domu pomieszczeniach gospodarczych. 

 

W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, przy użyciu urządzeń sterujących ogrzewaniem, oświetleniem, oraz wentylacją kontrolowano wszelkie parametry potrzebne do należytego wzrostu roślin.

 

 

Kryminalni ujawnili i zabezpieczyli blisko 373 krzewy konopi oraz ponad 4 kg. suszu marihuany.

 

Szacuje się, że dzięki tej akcji na czarny rynek nie trafi około 40 kilogramów narkotyków.  Policjanci zatrzymali 38-latka z województwa opolskiego, który znajdował się na plantacji. Dodatkowo okazało się, że uprawa zasilana jest prądem z nielegalnego podłączenia. 

 

Sąd Rejonowy w Myślenicach, na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań. 

 

mł.asp. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 

 

GALERIA

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

15 kwietnia 2024
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach 12 kwietnia przeprowadzili na
13 kwietnia 2024
W Sieprawiu na ulicy Galicyjskiej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi