Zlikwidowana plantacja marihuany w powiecie myślenickim

20 maja 2022

Kryminalni z Krakowa i z Myślenic zatrzymali mężczyznę, który w jednym z domów w gminie Myślenice zorganizował nielegalną plantację konopi indyjskich. 

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy konopi, sprzęt służący do ich uprawy, marihuanę, morfinę oraz metaamfetaminę. Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania oraz uprawy środków odurzających.

 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie oraz myśleniccy kryminalni wspólnie rozpracowali plantatora konopi indyjskich. W ramach pracy operacyjnej ustalili, że taka plantacja znajduje się na terenie gminy Myślenice.

Dodatkowo, według ustaleń policjantów, mężczyzna miał posiadać inne zabronione prawem środki.

 

W związku z tym, 18 maja br. w godzinach porannych kryminalni z Krakowa i Myślenic wspólnie złożyli niezapowiedzianą wizytę w jednym z domów jednorodzinnych. Zgodnie z przewidywaniami gospodarz jeszcze spał. Gdy policjanci wezwali go do dobrowolnego wydania rzeczy zabronionych prawem, 37-latek z powiatu myślenickiego początkowo udawał, że nie wie o co chodzi, a chwilę później stwierdził, że jednak ,,może coś się znaleźć”. I jak się okazało, miał rację. W budynku znajdującym się na tej samej posesji policjanci odkryli plantację marihuany, gdzie hodowanych było 151 krzewów konopi innych niż włókniste. W toku dalszego przeszukania w ręce kryminalnych trafiło jeszcze 174,5 grama morfiny, niemal 80 gramów metaamfetaminy i ponad 3,5 kilograma zebranego już suszu marihuany. Jak przyznał właściciel plantacji, ta którą właśnie odkryli policjanci była jego drugą, a odnaleziony susz pochodził z poprzedniej, którą założył w ubiegłym roku. 

 

Policjanci znaleźli też pistolet, który został przekazany do kryminalistycznego laboratorium w celu przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłych.

 

37-latek został zatrzymany. Wczoraj Sąd Rejonowy w Myślenicach, na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 

 

GALERIA

foto: KPP Myślenice

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi