Zlikwidowana plantacja marihuany w powiecie myślenickim

20 maja 2022

Kryminalni z Krakowa i z Myślenic zatrzymali mężczyznę, który w jednym z domów w gminie Myślenice zorganizował nielegalną plantację konopi indyjskich. 

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy konopi, sprzęt służący do ich uprawy, marihuanę, morfinę oraz metaamfetaminę. Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania oraz uprawy środków odurzających.

 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie oraz myśleniccy kryminalni wspólnie rozpracowali plantatora konopi indyjskich. W ramach pracy operacyjnej ustalili, że taka plantacja znajduje się na terenie gminy Myślenice.

Dodatkowo, według ustaleń policjantów, mężczyzna miał posiadać inne zabronione prawem środki.

 

W związku z tym, 18 maja br. w godzinach porannych kryminalni z Krakowa i Myślenic wspólnie złożyli niezapowiedzianą wizytę w jednym z domów jednorodzinnych. Zgodnie z przewidywaniami gospodarz jeszcze spał. Gdy policjanci wezwali go do dobrowolnego wydania rzeczy zabronionych prawem, 37-latek z powiatu myślenickiego początkowo udawał, że nie wie o co chodzi, a chwilę później stwierdził, że jednak ,,może coś się znaleźć”. I jak się okazało, miał rację. W budynku znajdującym się na tej samej posesji policjanci odkryli plantację marihuany, gdzie hodowanych było 151 krzewów konopi innych niż włókniste. W toku dalszego przeszukania w ręce kryminalnych trafiło jeszcze 174,5 grama morfiny, niemal 80 gramów metaamfetaminy i ponad 3,5 kilograma zebranego już suszu marihuany. Jak przyznał właściciel plantacji, ta którą właśnie odkryli policjanci była jego drugą, a odnaleziony susz pochodził z poprzedniej, którą założył w ubiegłym roku. 

 

Policjanci znaleźli też pistolet, który został przekazany do kryminalistycznego laboratorium w celu przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłych.

 

37-latek został zatrzymany. Wczoraj Sąd Rejonowy w Myślenicach, na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 

 

GALERIA

foto: KPP Myślenice

Czytaj również...