Życzenia Wielkanocne abp. Marka Jędraszewskiego (Video)

17 kwietnia 2022

Niech Chrystus zmartwychwstaje w naszych sercach, w dobrych słowach, w życzliwości i w dobroci – mówi abp. Marek Jędraszewski, składając archidiecezjanom świąteczne życzenia.

 

Zmartwychwstanie pokazało, że to, co Pan Jezus nauczył i czynił okazało się prawdą niepodważalną – mówił metropolita krakowski. – Nasze życie jest otwarte na wieczność i nieśmiertelność. Stąd ta wielka nadzieja, którą żyje Kościół od samych początków, nadzieja na pokonanie trudności, także tych związanych ze śmiercią, przemijaniem i wojnami – dodał.

 

Przesłanie związane z dzisiejszym dniem niech ożywia wasze serca, mając świadomość, jak niebezpieczne są nasze czasy i fakt, że za wschodnią granicą naszej ojczyzny trwa okrutna, bezwzględna wojna spowodowana przez Rosję. Tym bardziej życzę wam i proszę, aby wszędzie tam, gdzie będzie możliwość spotkania się z naszymi siostrami i braćmi z Ukrainy, wlewać nadzieję i obdarzać łaską pokoju, który przynosi nam Zmartwychwstały. Niech Chrystus zmartwychwstaje w naszych sercach, w dobrych słowach, w życzliwości, i w dobroci – zakończył.

 

 

 

GALERIA

Czytaj również...